NORDAUTO LISAGARANTII

Nordauto - Suurim kasutatud autode sisesalong Eestis

„NORDAUTO LISAGARANTII“ TINGIMUSED

Nordauto Lisagarantii tingimused kehtivad alates 19.06.2015.

Tutvuge kindlasti garantiitingimustega, et paremini mõista garantiiga kaasnevaid õiguseid ja kohustusi.

Garantii andaja – Nordauto Grupp OÜ ( edaspidi „Nordauto“ )

Lisagarantii põhimõtted

 • Lisagarantii kehtib sõidukitele, mille tehasegarantii on lõppenud. Kui sõidukile on tehasegarantii kehtivuse ajal ostetud juurde ka Lisagarantii, siis Lisagarantii hakkab kehtima pärast tehasegarantii lõppemist.
 • Lisagarantii katab garantiijuhtumiga seotud tehniliste rikete kõrvaldamiseks vajaminevate varuosade ja tööaja kulu (maksimaalne hüvitatav töötunni hind: kuni €35 +käibemaks).
 • Kõikide sõidukite remontimisel kasutatakse originaalvaruosi, millel on min. 12 kuuline garantii
 • Lisagarantii võimaldab sõidukit muretult kasutada nii Eestis kui välismaal
 • Nordauto garantiieksperdid tagavad garantiijuhtumi korral professionaalse abi.
Nordauto lisagarantii - Hinnakiri

Garantiitingimused ja kehtivus

Käesolevad tingimused sisaldavad olulist infot Teie sõiduki pikendatud garantii kohta, soovitame tingimused põhjalikult läbi lugeda!

 • Pikendatud garantii hakkab kehtima Garantiilehel märgitud kuupäevast ning on kehtiv Garantiilehel märgitud perioodil.
 • Garantii kehtivuse säilimiseks tuleb sõiduk lasta remontida või hooldada Nordauto esinduses või vastava sõiduki margiesinduses.
 • Pöörduge alati Nordauto esindusse, kui:
 1. Teie auto vajab holdust või remoti
 2. Teil tekib seoses lisagarantiiga küsimusi
 3. Vajate abi kindlustusjuhtumi käsitlemisel

Nordauto esindus asub Tallinnas, Kadaka tee 72a.

Lisagarantii kehtib lisaks Eestile järgmistes Euroopa riikides:
Andorra, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Island, Küpros, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Makedoonia, Norra, Saksamaa, Gibraltar, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Poola, Portugal, San Marino, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi, Šveits, Madalmaad, Türgi (Euroopa osa), Ühendkuningriik ning Serbia ja Montenegro

Sõiduki müümine

Lisagarantii on seotud sõidukiga ja jääb kehtima ka sõiduki müümisel.

Pikendatud garantii katab Teie sõiduki loetletud mehaanilisi ja elektrilisi osi ootamatute tehniliste või elektriliste rikete korral. Pikendatud garantii kehtib ainult järgnevalt loetletud osadele:

Mootor

Nookuriplokk, k.a hüdrotõukurid, sisselaske- ja väljalaskeklapid (v.a põlenud), vedrud ja juhikud, silindripead (v.a praod ega koksistumine), plokikaane tihend ja eesmise silindripea katte tihend (v.a äravajumine), tõukurvardad, nukkvõllid ja tõukurid, jaotushammasrattad, jaotusrihmad ja jaotusketid, õlipump, kolvid ja kolvirõngad, silindrihülsid, kepsud, kolvisõrmed ja kepsulaagrid, väntvõll ja selle laagrid, sisselaskekollektor, hooratas ja selle hammasvöö, mootori kinnitused ja mootori juhtmestik.

Jaotusrihmade või nukkvõlli ülekanderihm

Jaotusrihmad on kaetud garantiiga, kui need on vahetatud tootjatehase ettenähtud perioodilisusega (vajadusel peab olema valmis seda tõestama).

Manuaalkäigukast

Peaülekanded, sünkronisaatori võrud, vahetusmehhanismi liugurid ja võllid, laager ja puksid, ning peaülekanded.

Automaatkäigukast

Võllid, hammasülekanded, sidurid, pidurilindid,
juhtklappide plokk, kiiruspiirik, õlipump, laagrid ja puksid, planetaarülekanne, vedavad hammasvõrud, ülekanded ja pöörlemissageduse juhtarvuti.

Sujuvalt muutuva ülekandearvuga käigukast CTX

Sisemiste mehaaniliste osade rike, sealhulgas sidurid, planetaarülekanded, reduktorülekanded, võllid, muutläbimõõduga rihmarattad, veoelemendid (ketid), sisemised tihendid, laagrid ja puksid.

Hüdrotrafo

Mistahes sisemiste mehaaniliste osade rike.

Diferentsiaal

Taldrikhammasratas ja võllratas, hammasülekanded, võllid, laagrid ja puksid, vaheseibid ja äärikud.

Esivedu

Rattalaagrid (ainult vedaval teljel), veovõllid, kaasa arvatud püsikiirusliigendid, kardaanliigendid ja muhvid (v.a nende katted).

Tagavedu

Poolteljed, tagarataste veovõllid, kaasa arvatud püsikiirusliigendid, kardaanliigendid ja muhvid (v.a nende katted).

Rattalaagrid

Rattalaagrid (ainult vedaval teljel) ja poolteljed.

Turbolaadija

Turbo kaetakse garantiiga vaid siis, kui see on uuena tehases paigaldatud.

Nelivedu

Kaetud sarnaselt eelkirjeldatud esi- ja tagaveole.

Blokeerumisvastane seadis (ABS)

Tootja poolt paigaldatud blokeerumisvastased seadised on garantiiga kaetud. (Välja arvatud juhtmestiku ja ühenduste rikked).

Kardaan

Kardaani rike, sealhulgas kardaanliigendid ja muhvid.

Jahutussüsteem

Mootori õlijahuti, mootori temperatuuriandur, mootori termostaat, paisupaak, küttepaneel, radiaator, termostaadi korpus, ventilaatori hüdrosidur ja jahutusvedeliku pump.

Kütusesüsteem (bensiin)

Karburaatormootorid: automaatõhuklapp, karburaator, õhuklapp, ökoventiilid, mehaaniline / elektriline etteandepump ja väljalaskeklapid.
Sissepritsemootorid: Õhuvoolumõõtur, lisaõhuklapp, kütuse sissepritsepump, kütuse rõhuregulaator, tühikäigu juhtklapp ja mõõtepea. (Välja arvatud pihustid, juhtmestik, torustik, ühendused, kütusepaak ja kütusefiltrid).

Kütusesüsteem (diisel)

Järgmiste spetsiaalsete diiselkomponentide rike: rõhuregulaator, piduri vaakumpump, külmkäivitusseade, kütuse sissepritsepump, kütuse etteandepump, hõõgküünla relee, kõrgsurvemõõtepea, hüdrauliline/elektriline ajastusmehhanism, madalsurveetteandepump, kollektori lisarõhu kompensaator, pumba ajami sisse- ja väljalülitamise mehhanism. (Välja arvatud kütusetorud, pihustid, hõõgküünlad, sissepritse ajastuse reguleerimised, kalibreerimine, stendikatsetustel ning emissioonitestis läbikukkumine).

Õhukonditsioneer (tehases paigaldatud)

Õhukonditsioneeri kompressor, aurusti, paisuklapp, vedelikureservuaar, juhtploki lüliti, puhuri takisti ja konditsioneeri voolikud.

Rool (sealhulgas roolivõimendiga rool)

Roolilatt ja hammasratas (mitte katted), roolikarp, roolivõimendi latt ja pump, roolivõimendi pumba väike voolik, roolivõimendi paak ja roolimehhanism (mitte katted).

Esi- ja tagavedrustus

Keerdvedrud, ülemised ja alumised õõtshargid, kuulliigendid ja pöördliigendid, ülemised õõtshoovad ja hüdrolaagrid alumistele õõtshoobadele.

Hüdropneumaatiline vedrustus

Kogumispallid, juhtklapp, kõrgsurvepump ja vedrupallid. (Välja arvatud katted, õlilekked, kokkujooks ja balansseerimine).

Pidurisüsteem

Peasilinder, pidurdusjõu regulaator, piduri vaakumpump, pidurisadulad, rattasilindrid ja vaakumvõimendi. (Välja arvatud korrodeerunud või kinnikiilunud osad).

Elektrisüsteem

Starteri mootor ja mähised, kaasa arvatud tõmbemehhanism ja pendiks, generaator, süütepool, akna- ja katuseluugi mootorid, kesklukustus, kütteventilaatori mootor, elektrilise katuseluugi mootor/lüliti, suunatulerelee, jagaja, esi- ja tagaklaasikojameeste ning pesurite mootorid, elektrooniline süütevõimendi, ASR juhtplokk, kütusepaagi andur, süütesüsteemi juhtplokk, hõõgküünla relee (DERV), ASR täitur, sulgemisabi pump, tagumise päikesekatte mootor, aknatõstuk, kiilrihma pingutusseadis, vaakumpump ja lisaventilaatorid.
(Välja arvatud kogu juhtmestik, alarmsüsteemid, autosisene meelelahutussüsteem, antennid, autotelefonid ja autosisene navigatsiooniseadmestik).

Mootori juhtseade ECU

Sisaldab kõiki mootori elektroonilisi juhtseadmeid.

Sidur

Siduriketas, siduritross, siduri summutusseadised, peasilinder, sidurisurveplaat, survelaager, isereguleeruv mehhanism ja töösilinder. (Välja arvatud kulumine).

Korpused

Garantiiga kaetud osa otsesest mehaanilisest või elektrilisest kahjustusest tingitud kahju korpustele ja mehaanilistele ning elektrilistele osadele korvatakse.

Kulumaterjalid

Kulumaterjalid nagu õlid, filtrid ja jahutusvedelik kaetakse siis, kui nende vahetamine on vajalik otseselt antud kindlustuskaitsega kaetud osa mehaanilise purunemise tõttu.

Pikendatud garantii on kehtiv ainult juhul kui sõidukile on teostatud kõik tootjatehase nõuetele vastavad korralised hooldused, samuti remonttööd sõiduki ametlikus esinduses – kogu tehasegarantii- ja lisagarantiiperioodi jooksul.

Garantiijuhtumi käsitlemine

 • Nordauto hindab ning annab lõpliku kinnituse igale garantiijuhtumile. Seejärel saame alustada Teie sõiduki remonttöödega.
 • Tavapäraselt võtab garantiijuhtumi üksikasjade selgitamine ja garantiijuhtumi hindamine aega ühe tööpäeva, kuid segaste asjaolude ilmnemisel või garantiijuhtumi keerukuse tõttu võib kinnituse saamine kesta kauem.
 • Nordauto esindajal on õigus kontrollida garantiijuhtumi tausta, rikke tekkimise situatsiooni ning rikke esinemise võimalikkust enne sõiduki ostmist, korralise hoolduse puudumise, valesti kasutamise või hooletuse tõttu.
 • Garantiitõid tegema tulles võtke alati kaasa käesolev Nordauto lisagarantii raamat, millest selgub Teie sõiduki garantiitähtaeg. Korralised hooldused ning eelnevalt tehtud remonttööd peaksid leiduma auto hooldusraamatus.

Hüvitamise põhimõtted

 • Garantiijuhtumi korral remondime Teie sõiduki või hüvitame otsese kulu, mis on antud garantiijuhtumiga seotud.

Hüvitamisprotsess

 • Teeme kõik endast oleneva, et hüvitamisprotsess oleks kiire ja muretu. Oma otsusest kahju hüvitamise kohta teatame Teile esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 10 päeva jooksul alates garantiijuhtumi asjaolude kindlakstegemisest, garantiikahju suuruse selgumisest ja selleks vajalike dokumentide saamisest.
 • Juhul kui Teile tekkinud kahju kuulub osaliselt või täielikult hüvitamisele mõne teise garantii- või kindlustuslepingu alusel, võib Nordauto vastavalt vähendada garantiihüvitist või keelduda selle maksmisest.

Kui sõidukil ilmneb garantiivälise remondi vajadus

 • Soovitame kasutada Nordauto või vastava sõidukimargi esinduse teenuseid ka Nordauto lisagarantii alla mittekuuluvate remonttööde tegemisel. Sellega on tagatud Teie sõidukiga seotud tööde ülevaade ja hilisemad garantiijuhtumid on võimalik lahendada kiiresti ja ilma täiendavate protseduurideta.

ERANDID

 1. Garantiinõuet ei võeta vastu, kui rikkest teatakse hiljem kui 7 päeva pärast selle ilmnemist.
 2. Garantii ei kehti järgnevatel juhtudel:
  – lühirendiautodena, operatiivsõidukitena või taksona kasutamisel
  – võidusõiduks või muul viisil aja peale võistlusteks kasutatavad sõidukid,
  – mittestandardsed või modifitseeritud sõidukid.
 3. Garantii kaotab kehtivuse, kui puuduvad tootja poolt ettenähtud korralised hooldused või ei teostata neid õigeaegselt.
 4. Garantii ei hõlma järgnevatel põhjustel tekkinud kahjustusi: loomulik kulumine, hooletus, rooste, mistahes võõrkehad masinaosa sees või peal, ülekuumenemine, külmumine, sõiduki ebaotstarbeline kasutamine või ebakvaliteetse kütuse kasutamisest
 5. Garantii ei hõlma järgnevatel põhjustel tekkinud probleeme/kahjusid: valesti või halvasti teostatud remondi tagajärjed, valesti paigaldatud masinaosad, valesti või halvasti valmistatud või väljatöötatud masinaosad, mitte tootja poolt standardina või lisavarustusena paigaldatud masinaosad,
 6. Garantii ei hõlma tulekahjust põhjustatud kahjusid ega liiklusõnnetuse poolt põhjustatud kahjustusi sõltumata sellest, kas sõidukikindlustus või kahjukindlustus need katab või mitte. Garantii ei hõlma kolmandaid isikuid ega füüsilisi kehavigastusi.
 7. Garantii ei hõlma üleujutuse, sõjategevuse, ülehelikiiruse lööklaine ega tuumaradiatsiooni põhjustatud kahjustusi.
 8. Garantii ei hõlma sõiduki müümise ajal ilmnenud rikkeid ja defekte

Nõude esitamine riigis, kus sõiduk osteti

Kui Teie sõidukil tekib rike, võtke palun ühendust Nordauto-ga. Kui see ei ole võimalik, siis lähima sõiduki volitatud edasimüüjaga. Paluge müüjal tuvastada rike.Juhul kui rikke parandamine ei ole hõlmatud käesoleva lepinguga, siis kohustute sõiduki osandamise ja remontimise kulud ise katma.

Kui Teie sõidukil tekib rike väljaspool Eestit, palun toimetage oma sõiduk lähimasse sõiduki volitatud esindusse. Paluge teha kindlaks rikke põhjus ja selle kõrvaldamise kulud. Teil tuleb esialgselt parandamise kulud ise kanda. Paluge arvele märkida ostjaks Nordauto Grupp OÜ. Naastes riiki, kust sõiduk osteti esitage palun arve ja sellega kaasnevad dokumendid Teile sõiduki müünud esindusele ning Teile hüvitatakse põhjendatud kulud vastavalt lisagarantii müünud esinduse hinnakirjadele.

Pikendatud garantii üle andmine

Pikendatud garantii on seotud Teie sõidukiga ja tõstab selle väärtust uue omaniku jaoks, kui otsustate sõiduki maha müüa. Veenduge, et kõik pikendatud garantiiga kaasnevad dokumendid antakse uuele omanikule üle.

Uus omanik peab pikendatud garantii üleandmisest esmaselt sõiduki müünud esindust teavitama, et garantii jääks kehtima ja tema andmed saaks registreeritud.

Olen kätte saanud informatsiooni  garantiitingimuste kohta. 

Nõustun garantiitingimustega ning kohustun sõidukit nõuetekohaselt kasutama ja hooldama.

Back to top